רשימה מקיפה של מסמכים שדרושים לצורך הגשת דו"ח שנתי

תאריך פרסום: Oct 22, 2019 8:17:42 AM

שנת 2019 עוד מעט מסתיימת וזה הזמן לחשוב על הדו"ח השנתי לרשויות המס. אמנם המועד האחרון להגשת הדו"ח הוא 30.4.2020, אבל כדי לתת לאנשי המקצוע שהות מספקת לערוך את הדו"ח – כדאי להזדרז ולהכין מבעוד מועד את המסמכים ואת ספרי החשבונות שמפרטים את ההכנסות מהעסק:

מומלץ למיין את ההוצאות לפי סוג ולהתאים אותן לסך כל ההוצאות בספרי החשבונות (ללא מע"מ). כמו כן, מומלץ להתאים את מחזור העסקאות שדווחו לרשויות המס לבין החשבוניות שהוצאו/רישומים בספרי החשבונות – מה שיאפשר להוציא דוחות מתוקנים במידה ויש הפרשים כלשהם.

הכנסות אישיות

כמו כן, יש לצרף לדו"ח את האישורים הבאים (חלקם חייבים להיות מקוריים):

בנוסף, יש לצרף לדוח אישורים נוספים במידת הצורך, למשל אישור על תאריך שחרור כאשר מדובר בחייל משוחרר, אישור על תאריך עלייה של עולה חד, אישור על תשלום דמי מזונות ועוד. כן יש לפרט הכנסות שאינן מעבודה כמו שכר דירה מעסק או מדירה, הימורים, הגרלות, פרסים ועוד.

זה נשמע מסובך

דו"ח שנתי לרשויות המס הוא עניין מקצועי לכל דבר ועניין – מה שאומר שיש להשאיר אותו לידי המומחים כדי להיות בטוחים שעשיתם הכל בהתאם להנחיות וכדי להימנע מקנסות. במידה ואתם עובדים/מתגוררים באזור ירושלים הקליקו כאן לצורך קבלת ייעוץ מאנשי המקצוע הרלוונטיים, למשל חברת הנהלת חשבונות בירושלים או מנהל חשבונות בירושלים. ושיהיה בהצלחה.