למה כדאי שהנהלת החשבונות שלכם תהיה קרובה אליכם?

תאריך פרסום: Jul 12, 2020 11:51:35 AM

כבעלי עסק התפקיד שלכם הוא לנהל את העסק באופן שוטף, לפתח את העסק ולעשות הכל כדי שהוא יהיה מצליח. המשמעות היא שכל דקה שאתם לא משקיעים בעסק שלכם היא דקה אבודה. ובמילים אחרות - כל עיסוק בביורוקרטיה גוזל מכם משאבים וזמן (שכידוע שווה כסף) על חשבון העסק.

אחד האלמנטים שמונעים מכם להשקיע את הכוחות שלכם בעסק הוא תחום הנהלת החשבונות. אם אתם לא מחזיקים מנהל חשבונות בעסק עליכם לקרב את הנהלת החשבונות אליכם.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא פשוטה - לשכור את שירותיה של הנהלת חשבונות שנמצאת כמה שיותר קרוב לביתכם או לבית העסק. למשל, אם אתם גרים בירושלים כדאי שתשכרו את שירותיה של הנהלת חשבונות בירושלים, אם אתם גרים בגוש עציון - הנהלת חשבונות בגוש עציון וכן הלאה וכן הלאה.

למה כל כך חשוב שהנהלת החשבונות תהיה קרובה אליכם?

הנה 2 דוגמאות על קצה המזלג.

חתימות על מסמכים רשמיים

כדי לאמת את אמיתותם של מסמכים חשבונאיים שונים יש לחתום על חלקם פיזית. למשל, עסק שמוגדר כעוסק פטור הוא לכאורה כמשתמע משמו פטור מאלמנטים חשבונאיים רבים, אבל לא כך הדבר. גם עוסק פטור עדיין מחויב בהגשת דו"ח שנתי למס הכנסה, דו"ח שנתי למס ערך מוסף, טופס הצהרת הון, בדיווחים שוטפים למוסד לביטוח לאומי, למס הכנסה ועוד.

וכמובן שעסק שמוגדר כעוסק מורשה או חברה בע"מ מחוייבים בהגשת דוח"ות נוספים, מה שהופך את הביקור בהנהלת החשבונות לבלתי נמנע. רק חשבו כמה כסף וזמן תוכלו לחסוך במידה והנהלת החשבונות תהיה קרובה אליכם פיזית.

מסירת חשבוניות הוצאות להנהלת חשבונות

כל עסק צריך להזדכות על הוצאות. איך עושים זאת? מבקשים מכל הספקים חשבוניות מס ומגישים אותן להנהלת החשבונות. נכון, את החשבוניות האלו ניתן לשלוח להנהלת החשבונות בדואר ולא במסירה אישית, אבל תמיד יש אפשרות שהם ילכו לאיבוד. אם זה קרה, תתכוננו לא לישון בלילה - המשמעות במקרה כזה היא פניה נוספת לכל הספקים שלכם ובקשה שיוציאו העתקים על החשבוניות. תהליך שכרוך בהרבה זמן, אנרגיה וכאבי ראש שאפשר למנוע בקלות.

ואם אתם חושבים לחסוך לעצמכם את כל הטרחה באמצעות הנהלת חשבונות וירטואלית זו טעות. הנהלת חשבונות וירטואלית אינה יכולה לעשות את כל זה מסיבה אחת - יש אלמנטים שבהם נדרש מגע יד אדם כמו פתיחת תיקים ברשויות השונות, תיקון טעויות של תשלומי מס מיותרים ועוד.

אין עדיין תחליף למנהל חשבונות מקצועי. אם העסק שלכם עובד באיזור ירושלים, סורו אל משרדו של משה כהן ובקשו הצעת מחיר להנהלת חשבונות לעוסק פטור, עוסק מורשה, עמותה או חברה בע"מ.