היתרונות בהנהלת חשבונות ממוחשבת

תאריך פרסום: Apr 07, 2019 6:13:52 AM

תוכנות שונות בתחום הנהלת החשבונות מאפשרות לנהל באופן תקין את העסק באמצעות תיעוד פעולתו. הודות למחשוב זה ולעובדה שהנהלת חשבונות כמקצוע היא תמיד זהה - אין משמעות למיקומו הפיזי של העסק. למשל הנהלת חשבונות בירושלים לא חייבת להיעשות פיזית בעיר הקודש, אלא יכולה להתבצע מכל מקום אחר בארץ ובעולם.

המשמעות היא שכל אנשי המקצוע הרלוונטיים (מנהל החשבונות, רואה החשבון ובעיקר בעל העסק) מקבלים תמונה פיננסית מלאה שכוללת מידע חיוני מעודכן, למשל: מידע על ההוצאות וההכנסות של העסק (תזרים המזומנים שלו), מידע על הנעשה בחשבונות בבנקים ועוד.

מידע זה מספק תמונה מאוזנת, ברורה ומדויקת לגבי המתרחש בעסק מבחינה כלכלית ומאפשר בראש ובראשונה דבר אחד – לדעת האם העסק מפסיד או מרוויח ולקבל החלטות עסקיות בהתאם לכך. בנוסף, מידע זה מאפשר לעמוד בקריטריונים המקצועיים בתחום הנהלת החשבונות, למשל:

היתרונות בסוגים השונים של הנהלת חשבונות ממוחשבת

כאשר הנהלת החשבונות הממוחשבת מבוססת על בסיס נתונים מסוג SQL (מסד נתונים שמאפשר אגירת מידע רב) יש בכך יתרון נוסף – שליפת נתונים מהירה למרות שמדובר בנתונים עסקיים רבים. כאשר הנהלת החשבונות הממוחשבת נעשית בענן (דרך כונן אינטרנטי וירטואלי) יש לה יתרונות נוספים, למשל:

זקוקים לסיוע בהנהלת החשבונות אצלכם? צרו קשר