מאמרים‏ > ‏

איך עושים החזר מס ואיך מגישים את ההחזר מס לבד?

פורסם: 11 בנוב׳ 2019, 1:19 על ידי: Shauli Cohen   [ עודכן 17 בנוב׳ 2019, 23:23 ]

החזר מס נעשה באמצעות הדו"ח השנתי או במילים המקצועיות של רשויות המס - טופס 0135. דו"ח זה כולל סעיפים רבים, לכן אם אתם מעוניינים לבצע בקשה להחזר מס לבד כדאי שתמשיכו לקרוא. חשוב לזכור שבטופס להחזר מס ממלאים את הפרטים של שני בני הזוג, אך אם בן/בת הזוג ממלא טופס משלו אין צורך לכלול אותו בדו"ח שלכם.

למה כדאי לשים לב?

לפניכם הסעיפים העיקריים שיש לשים אליהם לב:
  • משרד השומה – סעיף זה מתייחס למקום הפיזי של משרד השומה הקרוב למקום מגורייך. למשל, אם אתם מתגוררים בירושלים משרד השומה שלכם יהיה בירושלים.
  • פרטים כלליים ופרטים אישיים – יש למלא סעיפים אלו בדקדקנות כי הם משפיעים על נקודות הזיכוי במס שתקבלו.
  • פרטי חשבון בנק – לא לשכוח לצרף צילום של צ'ק מבוטל לבקשה להחזר המס. צילום זה משמש כאסמכתא לרשויות המס על כך שיש חשבון בנק על שמכם.
  • רישום סוגי ההכנסות – הכנסות אלו מחולקות בדו"ח להכנסות מיגיעה אישית (עבודה) ולהכנסות שאינן מיגיעה אישית. פירוט של הכנסות אלו + אחוזי המס שיש לשלם עבורם מקבלים מהבנק.
  • רווחי הון מניירות ערך – המידע ניתן ע"י הבנק או הגוף שמנהל עבורכם את תיק ההשקעות. כאן ניתן להחליט אם אתם רוצים לקזז את ההפסדים בדו"חות עתידיים.

להגיש לבד או להסתייע באיש מקצוע?

אמנם ניתן להגיש בקשה להחזר מס לבד, אבל מדובר במשימה שגוזלת הרבה זמן ואנרגיה שאותם תוכלו לנצל ביעילות בדברים אחרים (למשל בפיתוח או בניהול שוטף של העסק שלכם).

חשוב לזכור דבר אחד - כל בקשה להחזר מס חייבת לכלול את המסמכים המקוריים שבגינם מבקשים נקודות זיכוי, זיכויים, ניכויים וכו'. למשל, טופס 106 של שני בני הזוג, טפסים מהבנק לגבי הפרשות לקופות גמל, ביטוחי חיים, קרנות שונות ועוד.

מכיוון שמדובר בטופס מורכב במיוחד מומלץ להיעזר במומחים שזהו מקצועם ולהצהיר על כך. כדאי לפנות לאנשי מקצוע הנמצאים בסמוך למקום עבודתכם/מגוריכם. אם אתם מתגוררים או עובדים באזור ירושלים – נשמח לעזור לכם. אנחנו משרד הנהלת חשבונות בירושלים שמתמחה בהחזרי מס. הקליקו כאן ומשה כהן מנהל חשבונות בירושלים יחזור אליכם.