מאמרים‏ > ‏

היתרונות בהנהלת חשבונות ממוחשבת

פורסם: 6 באפר׳ 2019, 23:13 על ידי: Shauli Cohen   [ עודכן 6 באפר׳ 2019, 23:14 ]

תוכנות שונות בתחום הנהלת החשבונות מאפשרות לנהל באופן תקין את העסק באמצעות תיעוד פעולתו. הודות למחשוב זה ולעובדה שהנהלת חשבונות כמקצוע היא תמיד זהה - אין משמעות למיקומו הפיזי של העסק. למשל הנהלת חשבונות בירושלים לא חייבת להיעשות פיזית בעיר הקודש, אלא יכולה להתבצע מכל מקום אחר בארץ ובעולם.

המשמעות היא שכל אנשי המקצוע הרלוונטיים (מנהל החשבונות, רואה החשבון ובעיקר בעל העסק) מקבלים תמונה פיננסית מלאה שכוללת מידע חיוני מעודכן, למשל: מידע על ההוצאות וההכנסות של העסק (תזרים המזומנים שלו), מידע על הנעשה בחשבונות בבנקים ועוד.

מידע זה מספק תמונה מאוזנת, ברורה ומדויקת לגבי המתרחש בעסק מבחינה כלכלית ומאפשר בראש ובראשונה דבר אחד – לדעת האם העסק מפסיד או מרוויח ולקבל החלטות עסקיות בהתאם לכך. בנוסף, מידע זה מאפשר לעמוד בקריטריונים המקצועיים בתחום הנהלת החשבונות, למשל:

  1. הנהלת חשבונות שמבוססת על נתוני אמת ומאפשרת יושרה מקצועית 
  2. קבלת החלטות שנעשית בהתאם לנתונים פיננסיים ולא על סמך ספקולציות כאלה ואחרות. 
  3. התנהלות תקינה מול רשויות המס השונות וציות לחוקי המדינה ולתקנות המקצועיות. 

היתרונות בסוגים השונים של הנהלת חשבונות ממוחשבת

כאשר הנהלת החשבונות הממוחשבת מבוססת על בסיס נתונים מסוג SQL (מסד נתונים שמאפשר אגירת מידע רב) יש בכך יתרון נוסף – שליפת נתונים מהירה למרות שמדובר בנתונים עסקיים רבים. כאשר הנהלת החשבונות הממוחשבת נעשית בענן (דרך כונן אינטרנטי וירטואלי) יש לה יתרונות נוספים, למשל:

  • נגישות – הענן מאפשר נגישות לנתונים העסקים מכל מקום ובכל זמן. הדבר היחיד הנדרש לשם כך הוא מכשיר אלקטרוני (טאבלט, טלפון חכם, מחשב) בעל חיבור לאינטרנט. 
  • אבטחת מידע – שמירת נתונים עסקיים בענן מאפשרת אבטחת מידע איכותי יותר מסיבה אחת – תוכנות בענן הן לרוב מאובטחות יותר מתוכנות הנהלת חשבונות פנים–ארגוניות. 
  • עדכונים – שדרוגים של תוכנות הנהלת חשבונות ממוחשבת בענן נעשים בצורה מקוונת, כך שמצד אחד לא נדרשת מעורבות של העסק ומצד שני אין הפרעה לפעילותו השוטפת.

זקוקים לסיוע בהנהלת החשבונות אצלכם? צרו קשר