מאמרים‏ > ‏

מדריך לקבלת החזרי מס לשכירים בירושלים

פורסם: 31 במרץ 2014, 5:30 על ידי: Shauli Cohen   [ עודכן 31 במרץ 2014, 5:37 ]

החזרי מס לשכירים בירושלים

אם אתם שכירים, צאו מנקודת הנחה שלרובכם מגיע חזרה כסף מהמדינה – החזר מס. השכירים בישראל אינם חייבים בהגשת דוח שנתי למס הכנסה ולכן כדי לקבל כסף שמגיע לכם ממס הכנסה יש צורך לפנות למס הכנסה ולהגיש בקשה להחזר מס. במידה ואכן יש צדק בדברי העובד, מס הכנסה יחזיר לשכיר את ההחזר ישירות לחשבון הבנק לפי הוראות החוק.

החזרי מס בירושלים – האם גם אתם זכאים?

שטרות
כל אזרח ששילם מס הכנסה במהלך השנה ולאחר מכן התברר כי שילם יותר ממס מכפי שהיה צריך - זכאי להחזר. נסביר כעת בעזרת דוגמה פשוטה איך שכיר דמיוני, בשם משה, יכול לקבל החזר מס שלעיתים יכול להגיע לאלפי שקלים בשנה: אם משה הרוויח במשך חצי שנה מדי חודש 10,000 ₪, המעסיק שלו ניכה לפי החוק מס הכנסה בשיעור שקבע החוק מדי חודש. אם שמעון לא עבד כלל במשך החצי שנה שלאחר מכן הרי ששכרו השנתי הכולל עמד על 60,000 ₪ בלבד. כלומר, בממוצע, במהלך השנה הוא הרוויח פחות מ-5000 ₪ לחודש ולכן הוא זכאי לקבל החזר כספי ממס הכנסה. אבל זו לא חייבת להיות האפשרות היחידה, יכולים להיות החזרי מס לשכירים בירושלים מסיבות אחרות או בגלל שלא נוצלו כל ההטבות במס שיש לאותו עובד. הסיבות יכולות להיות:
  1. תשלומי מס הכנסה עודפים על הפיצויים ומענקים.
  2. תשלומי מס עודפים על פדייה של תכנית חסכון, קופות גמל או קרן פנסיה.
  3. תשלומי מס עודפים על רווחים בשוק ההון: ניירות ערך וכדומה.
  4. תשלומי מס שבח עודפים כגון רווחים ממכירת נכסים וכדומה.
  5. ועוד...

כמה שנים לאחור ניתן לבקש החזרי מס?

ניתן לבקש החזר מס שש שנים אחורה אבל במידה ואחד מבני הזוג עצמאי או בעל חברה אז הדוח השנתי מוגש למס הכנסה ממילא. כי עצמאי חייב לפי החוק לכלול בדוח השנתי שלו את הכנסותיו של בן הזוג. ולכן במקרה כזה שכיר יכול להגיש בקשה להחזר מס בשנים שלפני הנישואין ובכל מקרה לא יותר משש שנים אחורה.

בכל מקרה, לשם הגשת הבקשה נמליץ לכם לתאם פגישה עם מנהל חשבונות מירושלים, משה כהן. כל בקשה תבחן לגופה באופן ספציפי ובהתאם לקריטריונים. יחד עם משה כהן תעברו על מסמכי החובה שיש להגיש עם הבקשה להחזרי מס ולאחר מספר שבועות תקבלו הודעה שהתליך הסתיים והחזר המס יועבר ישירות ממס הכנסה אל חשבונכם הפרטי.

מה היתרון בהגשת בקשה להחזרי מס על ידי מנהל חשבונות בירושלים?

מנהל החשבונות משה כהן בקיא היטב בתחום המיסוי והוא ינצל את המקסימום של הטבות המס שמגיעים לכם לפי חוק.

בנוסף, לאחר קבלת ההחזר, אם הסתבר שנעשתה טעות על ידי מס הכנסה והוגש סכום נמוך יותר, יועצי המס יבדקו את חישוב פקידי מס הכנסה ויגישו תיקון בגין הטעויות שנעשו אם נעשו.

רוצים לבדוק אם מגיע לכם כסף בחזרה מהמדינה? פנו למנהל החשבונות משה כהן וצרו קשר עוד היום